ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10123323
*
nr 1012 3323
Spegel
höjd: 80 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 20:36:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 21:54:29
1
100 kr
16/1 06:44:08
2
400 kr
18/1 17:46:15
3
300 kr
18/1 17:46:15
2
350 kr (Budbetjänt)
18/1 17:46:22
3
450 kr
18/1 18:47:24
4
500 kr
18/1 20:31:03
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1012 3323
Spegel
höjd: 80 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 21:54:29 | 1 | 100 kr |
16/1 06:44:08 | 2 | 400 kr |
18/1 17:46:15 | 3 | 300 kr |
18/1 17:46:15 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
18/1 17:46:22 | 3 | 450 kr |
18/1 18:47:24 | 4 | 500 kr |
18/1 20:31:03 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:14